Fenntarthatósági stratégia kidolgozása kisvállalkozásának

By | 2021.09.28.

A kisvállalkozások fenntarthatósági stratégiája segíthet új alkalmazottak és új ügyfelek vonzásában, valamint hozzájárulhat a zöldebb környezethez. A zöld vállalkozássá válás pedig nagy hatással lehet az eredményre. Így dolgozhat ki fenntarthatósági stratégiát vállalkozása számára.

A fenntarthatóság azt jelenti, hogy saját szükségleteinket úgy kell kielégíteni, hogy az ne veszélyeztesse a jövő generációinak saját szükségleteik kielégítésére való képességét. Ez azt jelenti, hogy a fenntarthatóság nem csak a környezetről szól. Valójában a fenntarthatóságnak három pillére van: környezet, társadalom és gazdaság. Az Ön vállalkozása fenntarthatósági stratégiája magában foglalja azt a tevékenységet, amely pozitívan befolyásolja az alsó határt, a közösséget és a környezetet.

Lehet, hogy már utalt arra, hogyan lehetne fenntarthatóbbá tenni kisvállalkozását. Környezetbarát társaság szeretne lenni. Ügyel arra, hogy a nap végén lekapcsolja a villanyt. Az ebédlőben újrahasznosító kukák vannak. És minden évben volt egy Föld napi rendezvénye. Ezek jó lépések. De ezek rövid távú intézkedések, amelyek nem tesznek tartós hatást vagy maradandó benyomást. A fenntarthatósági stratégia azt jelenti, hogy fontos lépéseket tesz, és nem csak a zöld vállalkozásról beszél.

Amikor villamos energiát, földgázt és vizet használ a létesítményben, véges erőforrásokat használ. Használata pedig hatással van a körülötte lévő világra. A villamos energiát többféle forrásból is előállíthatják, például szénből, földgázból, atomenergiából, bioüzemanyagokból, vízerőművekből, szélerőművekből és napenergiából. A szén alapú üzemanyagok, például a szén és a földgáz üvegházhatást okozó gázokat bocsátanak ki, amelyek hozzájárulnak az éghajlatváltozáshoz. Ugyanez vonatkozik az épület fűtésére elégetett földgázra is. És ahogy az Egyesült Államok nyugati részén tapasztalható aszály bizonyította, a víz is korlátozott erőforrás.

Fontolja meg minél hamarabb és mélyebben az energiahatékonyságot és a fenntarthatóságot holisztikus megközelítéssel. A fenntarthatóság jobb munkakörnyezetet is biztosít az alkalmazottak számára, és megtakarításokkal javíthatja a nyereségességét.