Hogyan válasszuk ki a nekünk megfelelő szakterületet?

By | 2019.12.21.

Nagyon nehéz, amikor kikerül az ember a gimiből, és úgy érzi, hogy csak tapogatózik, és semmi ötlete nincs arra vonatkozóan, hogy merre induljon tovább, hogy melyik az a szakma, terület, munkakör, mely illik hozzá. Ennek felderítésére több módszer is létezik természetesen, vannak természetesen olyanok is, akik már alapvetően tudják, hogy miben jók, hiszen jó önismerettel rendelkeznek, vannak, akik pályaválasztási tanácsadóba mennek, és vannak olyanok is, akik minél több dolgot kipróbálnak, és így jönnek rá arra, hogy mi a jó számukra. A kutatásnak az egyik módja a diákmunka, ahol lehetőséged van kipróbálni magadat több munkakörben is.
Téves elképzelés, hogy pusztán a kisegítőmunkákat bíznák a diákokra, nagyon sok helyen értékes, hasznos feladatot láthatnak el a diákok, olyan helyek is vannak, ahol szakmai gyakorlatot szerezhet a fiatal.
A diákmunka kiválasztása előtt fontos, hogy alaposan végiggondold, hogy tudod –e majd végezni a munkát az iskola mellett – hiszen ez a lazasága ellenére mégiscsak egy szerződéses munkakör. Persze az sem ciki, ha nem bírja valaki bevállalni a diákmunkát a tanulás mellett, ha nincs kapacitása erre, mivel mindannyian másképp működünk, másképp tudunk tanulni. Ha mégis túlvállalná magát a diák, az sem tragédia, nem vagy a munkahelyhez kötve, a diákszövetkezet ugyanis maximálisan figyelembe veszi a diák igényeit, a legtöbb ilyen helyen gyors és azonnali felmondási lehetőségek vannak.